Personaalsed seaded


  1. Parooli muutmine
  2. Kontaktandmed
  3. Üldised seaded
  4. Teated
  5. Kontorist väljas
  6. E-posti seaded
  7. Kontoritarkvaraga sidumine
  8. Google kontoga autentimine (Autentimine ja SSO)

Personaalsete seadete vormil saab iga kasutaja muuta oma isiklikke süsteemi seadeid. Personaalsete seadete vormile saab vajutades Admin moodulile. Seadete kinnitamiseks tuleb vajutada nuppu Salvesta.

!Personaalsed seaded


Parooli muutmine

Parooli muutmiseks tuleb avanenud vormil teha märge Muuda parool ees (1). Peale märke tegemist aktiveeruvad väljad Parool ja Korrake parooli (2). Parool väljale tuleb sisestada uus soovitud parool ning seda korrata väljal Korrake parooli. Pärast seda tuleb kindlasti vajutada Salvesta (3).

!Parooli muutmine


Kontaktandmed

Kontaktandmete lisamiseks või muutmiseks muuta/täita vajalikud väljad paneelil Kontaktandmed. Teavitused E-posti teel saadetakse aadressile, mis on sisestatud väljale E-post. GSM väljale tuleb lisada oma mobiiltelefoni number, kui soovitakse keskkonda sisse logida kasutades Mobiil-ID või Smart-ID. ID-kaardiga sisselogimiseks on tarvis sisestada isikukood.

!Kontaktandmed


Teated

Teated paneel võimaldab seadistada, milliste sündmuste korral teateid saada. Et saada soovitud sündmuse kohta teade, tuleb teha linnuke vastava teatetüübi juurde.

Teateid saadab Amphora ainult e-kirjana.

NB! Kui kasutaja tehakse passiivseks, siis Amphora eemaldab kõik teate linnukesed. Kui hiljem kasutaja tehakse jälle aktiivseks, tuleks selle kasutaja teate linnukese uuesti lisada.


Üldised seaded

Üldiste seadete paneelil on võimalik muuta Amphora kasutuskeelt, väljanägemist (Keskkonna kujundus) ning peita oma sünnipäeva.

!Üldised seaded

Üleval paremas nurgas on samamoodi võimalik keelt ja kujundust muuta.

!Keel ja kujundus


Kontorist väljas

Kontorist väljas seade on mõeldud omale puhkuse ajaks asendaja määramiseks. Enda kontorist välja määramiseks tuleb teha märge Olen kontorist väljas ees (1) ning täita vajalikud andmeväljad (3,4,5). Kui kasutaja määrab endale asendaja, siis temale suunatud tööülesanded lähevad ka automaatselt asendajale. Kui soovitakse enda eemalolek avalikult nähtavaks teha, tuleb panna linnuke Kuva info avalehel ette (2). Pärast andmete sisestamist tuleb vajutada Salvesta (6).

!Kontorist väljas


E-posti seaded

Soovitav on lasta e-post seadistada oma asutuse IT osakonnal. Vt. e-posti seadistamise juhendit.


Kontoritarkvaraga sidumine

Kui soovite dokumendifaile (Word, Excel, Powerpoint) otse vastavatest programmidest läbi Amphora kliendi Amphorasse saata, siis tuleb teha linnuke vastava programmi ette.

Oluline

Teie arvutis peab olema seadistatud Amphora Klient tarkvara. Loe, kuidas Amphora Klienti seadistada.

Oluline

Amphora Klient toimib vaid Internet Exporer veebilehitsejas. Kui kasutate Google Chrome'i või Mozilla Firefox'i, siis tuleb teil paigaldada WebDav.

Google kontoga autentimine (Autentimine ja SSO)

Amphorasse on võimalik sisse logida kasutades enda Google kontot. Kasutaja saab seostada oma Amphora kasutaja Google kontoga ning Google konto abil Amphorasse sisse logida.

Google kontoga autentimine on võimalik ainult Premium ja Eliit tasemel. Asutuse seadetes tuleb see esmalt sisse lülitada Admin -> Asutuse seaded -> Üldised seaded -> "Aktiveeri Google autentimine (Ainult Premium ja Elite kasutajatele)"

Google kontoga seostamiseks tuleb avada Admin moodul -> Personaalsed seaded -> Autentimine ja SSO paneel.

!Gmail konto seadistamine

Seadista nupu vajutades avaneb Google konto valiku/lisamise vaade, kus tuleb valida olemasolev Google konto või lisada uus. Kui see on tehtud, siis viiakse kasutaja tagasi Amphorasse ning Staatuse võti ilmub nähtavale.

!Staatuse võti

Juhul kui Amphora kasutaja on juba seotud Google kontoga, siis uue seadistuse lisamisel kuvab Amphora kinnitusakna.

!Muudatuste kinnitamine

Kui staatuse võti on nähtav, tuleb vajutada Salvesta nuppu üleval või all.

NB! Soovitame enne seadistuse lubamist kindlasti kasutajatele selgitada, et nad lülitaksid oma Google kontodel sisse kaheastmelise autentimise.


Viimati muudetud: ‎6. ‎juuli ‎2022, ‏‎14:42:20