Õigused


Amphora õigused alates kõige nõrgemast kuni kõige tugevamini on:

  • Peidetud - õigus, millega kasutaja ei näe kaustapuus kausta. Uue objekti lisamisel kausta valikus seda kausta ei ole näha (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis). Erinevalt keelatud õigusest, seda õigust on võimalik üle kirjutada tugevama õigusega samal tasandil (kõik teised õigused on tugevamad).
  • Lisamine - kasutaja näeb ainult enda poolt lisatud objekte. Kasutaja saab lisada objekte ning neid muuta ja kustutada. Kaust on nähtav nii listivaates (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate moodulis) kui ka uue objekti lisamisel kausta valimisel (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis).
  • Piiratud lugemine - kasutaja näeb teiste kasutajate poolt lisatud objekte ning saab neid lugemisvaates lahti teha, kuid näeb ainult metaandmeid ning faile ei saa alla laadida. Uusi objekte ei saa sellesse kausta lisada. Uue objekti lisamisel ei ole kausta valikus seda kausta näha (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis).
  • Lugemine - kasutaja näeb teiste kasutajate poolt lisatud objekte ning saab neid lugemisvaates lahti teha (metaandmed on nähtavad ning failid on allalaetavad). Uusi objekte ei saa sellesse kausta lisada. Uue objekti lisamisel ei ole kausta valikus seda kausta näha (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis).
  • Lisamine+Lugemine - kasutaja saab lisada objekte neid muuta ja kustutada. Kasutaja saab avada lugemisvaates teiste kasutajate poolt lisatud objektie, kuid ei saa neid muuta. Kaust on nähtav nii listivaates (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate moodulis) kui ka uue objekti lisamisel kausta valimisel (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis).
  • Muutmine - kasutaja saab muuta teiste kasutajate poolt lisatud objekte, aga ei saa kustutada. Enda lisatud objekte saab kasutaja muuta ning kustutada. Kaust on nähtav nii listivaates (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate moodulis) kui ka uue objekti lisamisel kausta valimisel (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis).
  • Administreerimine – kasutaja saab lisada, muuta ning kustutada enda ja teiste kasutajate objekte. Kaust on nähtav nii listivaates (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate moodulis) kui ka uue objekti lisamisel kausta valimisel (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis).
  • Keelatud - kasutaja ei näe kaustapuus kausta. Uue objekti lisamisel kausta valikus seda kausta ei ole näha (Dokumentide/Kirjavahetuse/Asjavaate/Arvete moodulis). Ei ole võimalik ühel tasandil üle kirjutada teise õigusega.

Viimati muudetud: ‎18. ‎juuni ‎2020, ‏‎08:39:44