Amphora 14.9 versioonijuhend


 1. Versioon 14.9.0
  1. E-kirja ajutised failide lingid
   a. Seadistus
   b. Edastuse kaudu saatmine
   c. E-kirjad moodulist/ @ ikoonist saatmine
   d. Failide vaatamine ja allalaadimine
  2. Personaalsete seadete salvestamisel on nüüd e-posti aadress kohustuslik
  3. Kontorist väljas paneelis kuvamise loogika on muudetud
  4. Asja objektide paneeli lisatud uus veerg – loomise kuupäev
  5. Uue asutuse lisamisel täiendatud e-arve operaatori sünkroniseerimine
  6. Spoku ja E-teenuse kaudu saabunud dokumendi saaja on nüüd võimalik lisada Isikud moodulisse
  7. E-teenuse ülesande lisamise (AddProcess) teenuse täiendus
  8. @amphora.ee domeeniga e-kirju saadetakse nüüd Mailgun-i kaudu
  9. Passiivse kasutajaga seotud isikule ülesande teavituse saatmine parandatud
  10. Menetluse muutmine täiendatud
  11. Mitme saajaga e-kirja registreerimine ja edastuste muutmine parandatud
  12. Müügiarve PDF jalus muudetud
  13. Vastutava isiku kuvamine täiendatud/parandatud
  14. Muud muudatused

Versioon 14.9.0

E-kirja ajutised failide lingid

Selles versioonis lisandus Amphorasse uus funktsionaalsus, mis lubab saata e-kirja teel failid lingina. Oleme harjunud sellega, et failid asuvad e-kirja manuses, kuid lingina failide saatmisel on olemas pluss – on võimalik kontrollida, kui kaua saadetud failid on kättesaadavad/nähtavad saajale. Lisaks on võimalik saata mahukaid faile (e-kirja manustel on olemas piirangud – Mailgunil manuse piirang on 25mb ning Sendgridil manuse piirang on 15mb).

Failid lingina on võimalik saata nii Edastused paneeli, @ ikooni kui ka E-kirjad mooduli kaudu. Failide mahupiirang nagu selline puudub, testisime ~200mb failidega ning nendega probleeme ei olnud.

Seadistus

Üksuse seadetes (Üldised seaded) on võimalik lisada päevade arv, kui kaua saadetud link kehtib. Miinimum väärtus on 1.

![Üksuse seaded]

Edastuse kaudu saatmine

Edastused paneeli aknas lisandus Saada failid lingina linnukene. Antud linnukene on nähtav siis, kui valikud on Failidega valik. Kui edastamise viis ei ole E-post, siis Saada failid lingina linnukene ei ole aktiivne. Alati on võimalik see linnukene eemaldada/lisada olemasoleval edastusel.

NB! Saada failid lingina linnukene on vaikimisi valitud juhul kui manuste maht on suurem kui 25mb (üle selle mahu ei ole võimalik e-kirja teel saata).

![Edastuse akna vaade]

Täpsemad seaded vaates on ka Saada failid lingina linnukene olemas. Seal on võimalik see linnukene ka lisada.

![Täpsemad seaded vaade]

Kui edastuse staatus on saatmata ning Saada failid lingina linnukene on lisatud, siis kuvatakse seda ka edastuse detailvaates.

![Edastuse paneeli detailvaade]

Kui edastuse status on saadetud ning Saada failid lingina linnukene on lisatud, siis tekib edastatud failide juurde ikoon, mille peale vasaku hiire nupu vajutamisel avatakse failide vaade ning parema hiire nupu vajutamisel on võimalik aktiveerida konkreetne tegevus:

 • Aktiveeri – kui link ei ole aktiivne ning soovite taas lingi aktiivseks teha.
 • Deaktiveeri – kui link on aktiivne ning soovite lingi mitteaktiivseks teha.
 • Pikenda – kui lingi kehtivus on lõppenud ning soovite seda pikendada. Päeva arv võetakse üksuse seadetest.

![Ikoon]

Korraga on näha ainult need lingid, mida selles olekus saab käivitada.

E-kirjad moodulist/ @ ikoonist saatmine

Saada failid lingina linnukene ilmub nähtavale alles siis, kui vähemalt üks fail on lisatud.

![E-kirja saatmise vaade]

Peale Saada failid lingina linnukese lisamist lisatakse tekstiredaktorisse vajalik link. Vaikimisi paigaldab Amphora selle lingi tekstiredaktori lõppu. ::FileShareUrl:: mallielemendiga on võimalik seda lingi paigaldada mujale.

![Ajutise lingi URL]

Kui e-kiri on välja saadetud koos Saada failid lingina linnukesega, kuvatakse saadetud e-kirja vaates ikoon mille peale vasaku hiire nupu vajutamisel avatakse failide vaade ning parema hiire nupu vajutamisel on võimalik aktiveerida tegevusi.

![Saadetud e-kirja vaade]

Failide vaatamine ja allalaadimine

Link avab vaate, kus on failide nimekiri ning baasinfo saatja kohta. Iga faili juures on suurus ning nimetuse ja kaud saab üksiku faili alla laadida. Alguses on ka link kõikide failide ZIP kujul alla laadimiseks. Lisaks kuvatakse ka lingi aegumise kuupäeva koos kellaajaga (peale seda ei ole enam võimalik selle lingi kaudu faile alla laadida).

Esimese vaatamise ja iga faili esmase alla laadimise kohta lisatakse ka ajaloosündmus dokumendi juures Guest kasutajana. Logi lisatakse süsteemi logisse alati kui lehel andmeid kuvatakse.

ZIP faili juures kuvatakse kõikide failide maht kokku, mitte ZIP faili suurus (zipi suurus ei ole veel teada, sest see koostatakse jooksvalt).

Kui kuvatakse veateade, siis logimist ei tehta (vältida liigse logi teket ja baasi mahu kasvatamist).

![Ajutise lingi vaade]

** Selle arenduse teostamist toetas Amphora klient Rae Vallavalitsus.
**
Täname!
**

Personaalsete seadete salvestamisel on nüüd e-posti aadress kohustuslik

Alates sellest versioonist ei ole enam võimalik kasutajal enda personaalseid seadeid salvestada ilma e-posti aadressita. Põhjus, miks selline kontroll sai lisatud, seisneb selles, et e-posti aadress on vajalik teavituste saatmiseks ning mõned kasutajad ei saanud e-posti teavitusi tänu sellele, et neil puudus e-posti aadress.

Salvestamisel tuleb järgmine hoiatus - Isiku e-posti aadress on nõutav.

Kontorist väljas paneelis kuvamise loogika on muudetud

Avalehel asub Kontorist väljas paneel, kus kuvatakse kasutajad, kes on märkinud ennast kontorist väljas. Varem kuvati seal kõik kasutajad, mingit kontrolli ei olnud. Seega näiteks allasutuse kasutajad nägid teiste asutuste kasutajaid jne.

Nüüd lisasime kontrolli, et Amphora kuvaks seal ainult kasutaja üksusega seotud kasutajad. Lisaks kontrollitakse kasutaja õigused ning kui kasutajal on mõne teise asutuse üksuse õigused olemas (vähemalt Lugemise õigus), siis kuvatakse ka selle üksuse kasutajad.

Asja objektide paneeli lisatud uus veerg – loomise kuupäev

Asja muutmise ja lugemise vaates on nüüd asja objektide paneelis nähtav ka asja objekti loomise kuupäev. Tegu on objekti esmase loomise kuupäevaga.

![Asja objetkide paneel]

Lisaks sellele kuvab nüüd Amphora objekti esmase looja nime. Varem kuvas Amphora viimase versiooni looja nime.

** Selle arenduse teostamist toetas Amphora klient Rakvere Linnavalitsus.
**
Täname!
**

Uue asutuse lisamisel täiendatud e-arve operaatori sünkroniseerimine

Uue asutuse lisamisel kontrollib Amphora registrikoodi alusel, kas sellel asutusel on e-arve operaator olemas ning kui see olemas, siis lisab selle e-arve operaatori. Eelmistes versioonides oli probleem Omniva/Arvekeskus e-arve operaatori lisamisega. Vajalikud täiendused on selles versioonis tehtud ning edaspidi lisatakse Omniva/Arvekeskus e-arve operaator automaatselt.

![Asutuse arve operaatori valik]

Spoku ja E-teenuse kaudu saabunud dokumendi saaja on nüüd võimalik lisada Isikud moodulisse

Registreerimise profiilide seadetesse on 14.9 versioonis lisatud Registreeri saatja isikute moodulisse linnukene. Kui antud linnukene on lisatud, siis Amphora üritab lisada Spoku või E-teenuse dokumendi saatjat Isikud moodulisse. Amphora kontrollib, kas sellise isikukoodiga isik on juba olemas ning kui sellise isikukoodiga isik puudub, lisab selle. Juhul kui Amphora leiab sama isikukoodiga isiku, kuid sellel isikul on e-posti aadress puudu, siis Amphora lisab sellele isikule uue e-posti aadressi.

![Seadistuse vaade]

Miks see funktsionaalsus on kasulik? Kui isik on lisatud Isikud moodulisse, siis sellele isikule on võimalik menetluse/delegeerimise kaudu edastada allkirjastamiseks või teadmiseks dokumente Iseteenindusportaali. Kui Amphora lisab isiku automaatselt, siis ei pea kasutaja selle isiku käsitsi lisama.

** Selle arenduse teostamist toetas Amphora klient Rae Vallavalitsus.
**
Täname!
**

E-teenuse ülesande lisamise (AddProcess) teenuse täiendus

E-teenuse (E-service) kaudu on võimalik olemasolevale dokumendile lisada menetlus (AddProcess). Eelmistes versioonides oli kontroll, mis lubas menetlusülesande lisada ainult kasutajale. Samas on olukorrad, kus on vaja lisada menetlusülesanne välisele isikule (Iseteenindusportaali ülesande saatmine). 14.9 versioonis tegime selle kontrolli ümber. Amphora võtab isikukoodi ning kontrollib, kas sellise isikukoodiga kasutaja on olemas. Kui sellise isikukoodiga kasutaja puudub, proovib Amphora leida isiku. Kui isik on olemas, siis Amphora loob välisele isikule menetlusülesande (ainult Allkirjastamiseks ja Teadmiseks ülesanded on lubatud).

** Selle arenduse teostamist toetas Amphora klient Rae Vallavalitsus.
**
Täname!
**

@amphora.ee domeeniga e-kirju saadetakse nüüd Mailgun-i kaudu

NB! See muudatus kehtib ainult nendes keskkondades, kus on Mailgun seadistatud ning kasutusel. Täpsemalt Mailgun kohta on võimalik lugeda SIIT.

Osades keskkondades on e-posti teavitused seadistatud nii, et Amphora saadab need noreply@amphora.ee e-posti aadressi pealt. Varem puudus Amphora keskkondades @amphora.ee domeeni Mailgun tugi, seega e-posti teavitused saadeti Sendgrid kaudu ning tänu sellele osad e-posti teavitused ei jõudnud kohale. Nüüd on see probleem parandatud ning edaspidi saadab Amphora @amphora.ee domeeni e-kirjad Mailgun kaudu.

Teavituste e-posti aadressi on võimalik muuta. Seda saab teha Admin – Tõlked. Võtmesõna on Informer_NotificationFrom (piisab, kui muudate ainult ET nimetuse).

Passiivse kasutajaga seotud isikule ülesande teavituse saatmine parandatud

Tihti juhtub nii, et töötaja lahkub töölt, tema kasutaja muudetakse passiivseks, kuid mõne aja pärast on vaja sellele isikule mingi dokument edastada allkirjastamiseks/teadmiseks Iseteenindusportaali. Passiivse kasutajaga soetud isik on süsteemis veel olemas ning menetluse/delegeerimise loomisel on võimalik seda isikut valida (juhul kui e-posti aadress ning isikukood on sellel isikul olemas). Eelmistes versioonides oli aga probleem selles, et passiivse kasutajaga seotud isikule saadeti sisekeskkonna link e-posti teavitusega. Tegelikult peab Amphora saatma Iseteenindusportaali lingi, kuna sellel isikul on passiivne kasutaja ning sisekeskkonda tema sisse logida ei saa. Selles versioonis on antud viga parandatud.

Menetluse muutmine täiendatud

Menetluse muutmisel (ei pea ilmtingimata olema kasutaja poolne muudatus) võis menetlus katki minna. Nimelt kadus igal menetlusülesandel ülesandetüüp. Lisasime kontrolli, mis ei lubaks edaspidi salvestada menetlust nii, et ülesande tüübid on puudu.

Probleemse menetluse näide:

![Vea näide]

Mitme saajaga e-kirja registreerimine ja edastuste muutmine parandatud

Outlookist või E-kirjad moodulist saadetud e-kirja registreerimisel lisab Amphora mitu edastust juhul kui saajaid oli mitu. Eelmistes versioonides tekkis probleem edastuse muutmisega enne dokumendi esmast salvestamist – valitud edastuse muutmise asemel lisas Amphora uue edastuse. Näiteks kui kasutaja üritas lisada asutuse või isiku nime, siis edastuse salvestamisel tekitas Amphora uue edastuse koos muudetud andmetega. Selles versioonis on antud viga parandatud ning edaspidi ei tohiks Amphora enam lisada üleliigseid edastusi.

Vea näide (dokumendi edastused enne esmast salvestamist):

![Vea näide nr 1]

Vea näide (dokumendi edastused peale esimese edastuse muutmist):

![Vea näide nr 2]

Müügiarve PDF jalus muudetud

Lisandusid uued väljad: - E-posti aadress (kui asutusel on see olemas) - Telefoninumber (kui asutusel on see olemas)

Lisaks muutsime veidi ka andmete paigutust.

Näide 14.9 versioonis:

![Uus PDF arvete näide]

Näide varasemates versioonides:

![Vana PDF arvete näide]

Vastutava isiku kuvamine täiendatud/parandatud

Varem oli Amphoras nii, et kui dokumendil oli valitud vastutav isik ning see kasutaja oli passiivseks muudetud, siis Amphora ei kuvanud seda vastutava isiku paneelis. Oli selline vaade, nagu vastutav isik oleks üldse puudu.

Nüüd kuvab Amphora vastutava isiku paneelis ka passiivseks tehtud kasutajat.

Muud muudatused

 • Parandatud raport Dokumentide statistika eelmise tööpäeva kohta. Raport väljastas natukene valed numbrid, põhjuseks oli vale vastutava isiku kontroll.
 • E-teenuse kaudu lisatud ülesande logi täiendatud. Nüüd kuvatakse koos isikute nimedega ka lisatud menetluse ID. Tegu on muudatusega, mis lihtsustab Amphora klienditoel menetlusega soetud probleeme paremini lahendada. ![Logi näide]

Viimati muudetud: 13. aprill ‎2023, 11:03:41